Prírodné výživové doplnky na srdce a cievy

Srdce pracuje 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Počas tejto doby udrie približne 100 000 krát a prepumpuje 8 litrov krvi. Rozvádza krv obohatenú o kyslík a živiny do všetkých orgánov a tkanív. Je životne dôležitým orgánom a preto sa treba starať o jeho zdravie a funkčnosť.

V článku sme si pre vás pripravili zoznam prírodných výživových doplnkov, ktoré pomáhajú udržať zdravie srdcovo cievneho systému.

Omega 3 mastné kyseliny

Prispievajú k správnej funkcií srdca a k udržaniu normálneho krvného tlaku. Tieto nenasýtené mastné kyseliny sú pre zdravie nevyhnutné. Telo si ich nevie samo vyrobiť, takže ich musíme prijímať v strave. Nachádzajú sa napríklad v chia, konopných a ľanových semiačkach, v morských riasach a vo vlašských orechoch.

Lecithin

Látka dôležitá pri spaľovaní tukov a regenerácií. Zabraňuje ukladaniu tukov v pečeni a cholesterolu v krvi a cievach. Preventívne tak pôsobí proti kardiovaskulárnym ochoreniam. Nachádza sa v rastlinných, ale aj v živočíšnych potravinách. Nájdete ju v kapuste, v keli, v karfiole a v hrozne.

Oleuropein


Silný antioxidant, ktorý chráni organizmus pred oxidačným stresom a dokáže regulovať krvný tlak. Táto fenolová zlúčenina sa nachádza v extrakte z olív, v ich dužine, v listoch a v semenách. Nájdeme ju aj v argánovom oleji. Extrakt z olív s obsahom oleuropeinu sa nachádza napríklad v produkte Masticha Vena, ktorý je určený na prírodnú úpravu cholesterolu.

 

 

Resveratrol

Resveratrol vytvárajú niektoré rastliny pre svoju ochranu pred nebezpečenstvom, či už pri napadnutí patogénmi, nadmernom suchu, alebo pri vystavení rastliny oxidatívnemu stresu z dôsledku UV žiarenia. Vyskytuje v šupkách a zrnkách červeného hrozna, pistáciách, v bobuľovom ovocí ako napríklad čučoriedky, maliny, brusnice, alebo v kakaových zrnách a v červenom víne.

 

 

Piperín

Extrakt z čierneho korenia, ktorý sa už roky sa používa v tradičných medicínach, pretože sa zistilo, že zvyšuje vstrebateľnosť vitamínov a minerálov. Piperín zvyšuje prietok krvi cez malé cievy a kapiláry do tkanív, čo tiež prispieva ku zvýšenému vstrebávaniu živín a k udržiavaniu zdravia srdcovo cievneho systému.

Najväčší nepriateľ vášho srdca

Zdá sa, že najväčším nepriateľom srdca je LDL cholesterol. Ak chcete znížiť jeho hladinu, musíte znížiť príjem troch vecí:

  • transtukov z priemyselne spracovaných potravín
  • saturovaných – nasýtených tukov nachádzajúcich sa v živočíšnych výrobkoch
  • fast foodové jedlá s nízkou nutričnou hodnotou

Ateroskleróza ako následok nezdravého životného štýlu

Tuková usadenina na stenách ciev, tzv. atériosklerotický povlak, sa usadzuje vo vnútri ciev, ktoré zásobujú srdce okysličenou krvou. Názov ochorenia pochádza z gréckeho slova athre (cieva) a sclerosis (tvrdnutie). Je to vlastne kôrnatenie ciev, spôsobené vrstvami mazľavej, kašovitej hmoty plnej cholesterolu, usádzajúcej sa na ich stenách. Táto hmota sa roky hromadí v cievach a zužuje tak prietok krvi. Pri námahe spôsobuje tlak a bolesť na hrudi. Ak skôrnatený povlak praskne, môže zablokovať krvný obeh a spôsobiť infarkt. 

Vláknina aktívne znižuje hladinu LDL cholesterolu

Vláknina bráni vstrebávaniu LDL cholesterolu, čo znamená, že má rovnaký účinok ako lieky predpisované na cholesterol (statíny). Keď sa vláknina objaví v tráviacom trakte, naviaže na seba molekuly cholesterolu a odvádza ich von z tela prostredníctvom stolice. Konzumáciou vlákniny navyše tlmíme zápaly, podporujeme imunitu a rast dobrých baktérií v čreve.

Alfou a omegou zdravého srdca je životný štýl

Pokiaľ chcete udržať vaše srdce v kondícií, je dôležité vyradiť zo stravy škodlivé potraviny a nahradiť ich prevažne rastlinnou, priemyselne nespracovanou stravou. Dbať na dostatočný príjem látok, dôležitých pre zdravie srdca a pravidelne rozprúdiť krv v žilách nejakou športovou aktivitou. Trénovať by ste mali aj svoju myseľ. Mať emócie a nálady pod kontrolou sa vyplatí, pretože stres a hnev majú tiež nepriaznivý vplyv na zdravie vášho srdca. 

Prírodné kúry na úpravu cholesterolu

Pre úpravu cholesterolu a vysokého krvného tlaku môžete vyskúšať prírodné kúry na cholesterol zostavené tak, aby obsahovali vhodné prírodné extrakty a tiež vlákninu.

Základná kúra na cholesterol

Kúra na 33-dní s obsahom Masticha Vena a Natura Biotika.

Masticha Vena prírodným spôsobom upravuje cholesterol. Natura Biotika obsahuje tri druhy rozpustnej vlákniny, ktorá podporuje účinky znižovania cholesterolu.

 

zakladna-kura-cholesterol

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Pridaj komentár